Черно море с лесна победа срещу Ботев Ихтиман

черно море лесна победа ботев ихтиман
19:47, 24.09.2019
Чете се за: 01:09 мин.
Европейски футбол

Черно море се наложи с убедителното 3:0 над средняка в Югозападната Трета лига Ботев Ихтиман в мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на България на стадион Ботев в Ихтиман. Преди почивката двата отбора не си отбелязаха голове, но пет минути след подновяването на играта младата надежда на тима Мартин Минчев откри резултата. Легионерите Родриго и Патрик Андраде в края на мача оформиха крайния резултат.

От първия съдийски сигнал "моряците" на Илиан Илиев упражниха натиск, като създадоха няколко опасности пред вратата на домакините, но пропуснаха чрез Родриго, Мартин Минчев и Ндонгала.

В 18-ата минута футболист на Ботев се отскубна сам срещу вратаря Модраг Митрович, но се засуети и притичалият капитан Стефан Станчев успя да му я отнеме. В 40-ата минута Хантакиас засече с воле избита топка от дъгата на наказателното поле, кълбото рикошира в тялото на бранител и се удари в страничната греда.

В 49-ата минута Черно море откри резултата. Патрик Андраде центрира от корнер, а Мартин Минчев се извиси над всички и с глава вкара топката в мрежата на Ботев за 1:0. В 67-ата минута изстрел от далеч затрудни вратаря на варненци, който бокира топката, а тя попадна във футболист на домакините.

Той стреля от около точката на дузпата, но встрани от вратата. Веднага след това Мартин Минчев опита изненадващ изстрел от около 30 метра, но топката премина покрай страничната греда.

В 77-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Владимир Ценев удари с ръка Мартин Минчев в лицето при висока топка, а главният рефер му показа втори жълт картон. В 75-ата минута Аристот Ндонгала засече центриране от корнер с глава, но прати топката в напречната греда.

78-ата минута Родриго премина през няколко футболисти на домакините и с техничен удар по земя вкара втори гол. Веднага след това Патрик се разходи през отбраната на Ботев и излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Патрик Андраде направи резултата класически с гол от границата на наказателното поле в 90-ата минута.

07:37, 25.04.2024
Евертън постави под въпрос шампионските амбиции на Ливърпул с победа в дербито на Мърсисайд
23:58, 24.04.2024