Денислава Глушкова отпадна на старта в Скопие

14:10, 12.09.2023
Чете се за: 01:32 мин.
денислава глушкова класира полуфиналите анталия

Българската тенисистка Денислава Глушкова загуби срещата си от първия кръг на тенис турнира на ITF на клей в Скопие, Северна Македония с награден фонд 40 000 щатски долара.

Глушкова отстъпи в два сета на квалификантката от Нидерландия Мерел Худ с 3:6, 4:6 за 2 часа и 11 минути игра.

19-годишната тенисистка определено може да съжалява за пропуснатите шансове във втората част, когато водеше с 4:1, но впоследствие загуби всеки един от следващите пет гейма, а с това и мача.

С победата си световната №629 Мерел Худ се класира за втория кръг на надпреварата в Скопие, където я очаква двубой срещу водачката в схемата Леолия Жанжан от Франция.

В турнира в столицата на Северна Македония България има още една представителка в лицето на Ани Вангелова, която ще се включи в надпреварата на двойки в тандем с рускинята Ксения Ласкутова. Двете ще се изправят в първия кръг срещу сръбкинята Аня Станкович и македонката Магдалена Стоилковска.

Луис Рубиалес ще се яви в съда в петък
Председателят на EП: Блокирането на България и Румъния за Шенген ще увеличи екстремизма в ЕС