Дин Лижън отново изравни резултата в битката за световната титла по шахмат

18:56, 16.04.2023
Чете се за: 01:42 мин.
дин лижън отново изравни резултата битката световната титла шахмат

Китаецът Дин Лижън отново изравни резултата в битката за световната титла по шахмат, след като спечели шестата партия от сблъсъка срещу руснака Ян Непомнящи, който се провежда в Астана, Казахстан.

Лижън се наложи с белите фигури след 4 часа игра, записвайски своя втори успех от началото на мача, с което изравни и общия резултат - 3:3.

След края на партията пък руснака Непомнящи призна, че днес се е представил далеч от най-доброто си ниво.

"Играх много слабо и в един момент изглеждах като огледален образ на вчерашния мач, който спечелих. Напрежението е голямо, трябва да играя по-добре. Направих много лоши ходове в този двубой", коментира руският гросмайстор.

Утре в битката за световната титла предстои почивен ден, а сблъсъкът се подновява във вторник (18 април) с партия №7, в която Ян Непомнящи ще бъде с белите фигури.

Новият световен шампион в шахмата ще бъде определен след 14 класически партии, а при равенство ще се прибегне към четири мача по ускорен шах.

Академик Пловдив приема Балкан в Самоков
Фрайбург обърна Вердер като гост и се върна към победите в Бундеслигата, Илия Груев с четвърт час игра