Два изтребителя F-16 на румънските военновъздушни сили са били вдигнати тази нощ, за да „наблюдават въздушната обстановка на границата с Украйна“, съобщи румънското Министерство на националната отбрана в прессъобщение, цитирано от Аджерпрес.
Изтребителите са били вдигнати заради атаки с дронове в зоната на град Измаил в Украйна, в близост до румънската граница. Не са регистрирани навлизания в румънското въздушно пространство.
Малко след 1.30 ч. местно (и българско време) е издадено предупреждение чрез системата РO-АЛЪРТ (RO-ALERT) до населението в северната част на румънския окръг Тулча.
Гърция интегрира специализирана сателитна система за засичане на горски пожари
В навечерието на срещата на върха на НАТО: Кой ще даде целувка на Доналд Тръмп?
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг