Фаворитите за титлата в Ротердам се класираха с лекота за четвъртфиналите

фаворитите титлата ротердам класираха лекота четвъртфиналите
19:04, 10.02.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Четвъртият в световната тенис ранглиста при мъжете Стефанос Циципас се класира за четвъртфиналите на турнира сериите "АТР 500" в Ротердам (Нидерландия) с награден фонд от 1 208 315 евро.

Във втория кръг на надпреварата първият поставен в схемата Циципас победи Иля Ивашка от Беларус с 6:4, 6:1 за час и 12 минути във втория кръг на надпреварата.

Първата част вървеше гейм за гейм, когато гръцкият тенисист проби при резултата 5:4 в своя полза и спечели сета. Циципас бе доста по-убедителен във спечелването на втория сет. 23-годишният десничар поведе с 5:0 след два ранни пробива и даде само гейм на Ивашка преди да приключи срещата в два сета.

За място на полуфиналите в Ротердам, Циципас ще спори с дванадесетия в схемата Алекс де Минор от Австралия.

Към най-добрите осем на турнира в нидерландския град се присъедини и вторият поставен Андрей Рубльов от Русия.

Рубльов, който е номер 7 в света, се справи във втория кръг със съпротивата на корееца Сунуун Куон с 6:3, 6:3 в мач, продължил час и 21 минути.