Григор Димитров срещу Томи Пол на старта на US Open

22:43, 27.08.2020
Чете се за: 00:55 мин.
Тенис
григор димитров томи пол старта open

Днес бе теглен жребият за втория турнир от Големия Шлем през сезон 2020 - Us Open. Добре известен факт е, че надпреварата на "Флъшинг Медоус" обикновено е последната от Шлема, но заради пандемията от COVID-19, календарът трябваше да бъде преструктуриран.

Най-добрият български тенисист, Григор Димитров получи за съперник представителя на домакините Томи Пол.

Със сигурност всички фенове в България и Григор не пазят хубави спомени от последната среща между двамата. Те играха в началото на сезона на Australian Open, където Пол стартира ударно и поведе с 2:0 сета.

Гришо отказа да се предаде и успя да изравни резултата в сетовете и дори да поведе с пробив в решителната пета част. Сервирайки за мача обаче, българинът се пропука, а малко по-късно загуби и шампионския тайбрек, с което отпадна от надпреварата.

Ако този път, бившият номер 3 в света се справи с американеца, го очаква победителят в срещата Мартон Фучович (Унгария) - Уго Делиен (Боливия).

Любопитното е, че Григор игра с унгареца само преди няколко дни като загуби сблъсъка им от втория кръг на Мастърс турнира в Синсинати.

Хасковлията попадна в четвъртината на миналогодишния финалист Данил Медведев, който за първия си мач ще излезе срещу аржентинския левичар Федерико Делбонис.

Световният номер 1 Новак Джокович започва атаката към 19-та си титла от Големия Шлем срещу Дамир Джумхур. Номер 2 в схемата Доминик Тийм пък ще срещне Хауме Мунар.

Други интересни двубои от първия кръг противопоставят Стив Джонсън - Джон Иснър, Давид Гофен - Райли Опелка, Кевин Андерсън - Александър Зверев, Роберто Баутиста-Агут - Тенис Сандгрен и Яник Синер - Карен Хачанов