Интер разгроми гостуващия Дженоа с 5:0 и постигна седма поредна победа в италианското футболно първенство.
Така с актив от 25 точки възпитаниците на Лучано Спалети се върнаха на второто място, от което изместиха Наполи заради по-добрата си голова разлика.
Лидер остава шампионът Ювентус с 28 точки и мач по-малко срещу Каляри като домакин по-късно тази вечер.
Дженоа пък записа пети последователен мач без успех в калчото и с 14 точки остана на 11-ата позиция.
Роберто Галярдини откри резултата в 14-ата минута с удар от левия ъгъл на малкото наказателно поле след пас по тревата на Жоао Марио.
Две минути по-късно Марио асистира и за втория гол.Потугалецът намери пред дъгата на пеналта Матео Политано, който преодоля на скорост Дарко Лазович, измъкна се сам срещу Йонуц Раду и не пропусна.
В 49-ата минута Галярдини направи авансът на домакините класически. Той направи добавка, след като Раду изби удар отблизо на Иван Перишич.
Малко по-късно влезлият като резерва голмайстор на гостите Кжищоф Пионтек беше близо до десетото си попадение за сезона в калчото, но Самир Ханданович изби удара с глава под гредата на полския нападател.
В добавеното време Интер стигна до още две попадения.
Жоао Марио направи 4:0 с удар от границата на наказателното поле, а в последните секунди Раджа Наинголан се разписа с глава след центриране от дясно на Марио, за когото това беше трета асистенция в мача.
Това беше най-убедителния успех на Интер през сезона.\
Фото: БТА
България пречупи Сърбия в петгеймова драма и оглави квалификацията за Евро 2027
Заради несъгласие с реформата на здравните инспекции: Доц. Ангел Кунчев подаде оставка
Трагедията със загиналото момче в Созопол: Бащата е влязъл в бурно море с трите си деца
Смъртоносни наводнения в Непал: Загинали са 95 души, близо 400 туристи са в неизвестност