Италия спечели историческа първа титла при дамските щафети на световното по биатлон

италия спечели историческа първа титла дамските щафети световното биатлон
18:31, 18.02.2023

Лиза Витоци донесе историческа първа титла за Италия при щафетите жени на 4 по 6 километра на Световни първенства по биатлон. Италианките триумфираха на шампионата на планетата в германския зимен център Оберхоф, а преди този старт имат два бронзови медала от Нове Место 2013 и Контиолахти 2015.

Самуела Комола, Доротея Вирер, Хана Аухенталер и Лиза Витоци изминаха трасето за 1:14.39,7 час, след като направиха силно състезание и използваха само 2 допълнителни патрона в осемте стрелби.

На второ място завършиха представителките на Германия - Ванеса Фойгт, Хана Кебингер, София Шнайдер и Денизе Херман, които останаха на 24.7 секунди с 6 допълнителни патрона. Щафетите на Италия и Германия не допуснаха наказателна обиколка.

Бронзовото отличие завоюваха шведките Лин Першон, Анна Магнусон, Хана Йоберг и Елвира Йоберг на 55.7 секунди, с 11 допълнителни патрона и 2 наказателни обиколки.

Отборът на Франция, които беше на втора позиция на четвъртата стрелба, остана на четвърта позиция, а защитаващият титлата си тим на Норвегия завърши шести.

Световното първенство по биатлон в Оберхоф завършва утре с масовия старт при мъжете и при жените.

Чете се за: 03:25 мин.
Арина Сабаленка се класира за първия си финал в Рим след успех над Даниел Колинс
07:45, 17.05.2024
Барселона победи Алмерия с голове на Фермин Лопес
07:33, 17.05.2024
Чете се за: 01:07 мин.
Спортни новини 17.05.2024 г., 06:30 ч.
06:30, 17.05.2024
Илия Груев отбеляза първия си гол за Лийдс и доближи тима на победа от Висшата лига
23:54, 16.05.2024