Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на Australian Open при девойките

Анас Маздрашки отпадна от надпреварата при юношите

Ива Иванова
Снимка: Българска федерация по тенис
10:02, 24.01.2024

Ива Иванова се класира за четвъртфиналите на сингъл при девойките на Откритото първенство на Австралия по тенис.

Българката победи със 7:5, 4:6, 6:4 Аспен Шуман от САЩ. Срещата продължи 2 часа и 9 минути. Иванова направи страхотен обрат от 2:4 до 6:4 в третата решаваща част. Това е трета поредна победа за Ива на турнира. За място на полуфиналите Иванова ще играе срещу №12 в схемата Минге Сю от Великобритания.

На осминафиналите на сингъл при юношите Анас Маздрашки изигра силен мач, но отстъпи с 1:6, 6:3, 3:6 на №2 в схемата и №6 в световната ранглиста Николай Будков Кяер от Норвегия. Преди този мач Маздрашки записа четири поредни победи без да загуби сет. Той постигна две победи в основната схема и две победи в квалификациите.

Йоана Константинова отпадна на четвъртфиналите на двойки при девойките. Българката и и Теодора Костович от Сърбия отстъпиха с 2:6, 4:6 на третите поставени американки Тайра Грант и Ива Йович.

Треньор на българчетата за турнирите в Австралия от страна на БФТ е Серафим Грозев.

Парламентът освободи Десислава Атанасова от поста на народен представител
Даниил Медведев спечели четиричасов сблъсък с Хуберт Хуркач за място на полуфиналите на Australian Open