Каспер Рууд загуби сет, но се класира за втория кръг на Уимбълдън

каспер рууд загуби сет класира втория кръг уимбълдън
21:31, 03.07.2023

Световният номер 4 в тениса Каспер Рууд от Норвегия победи трудно френския квалификант Лоран Локоли с 6:1, 5:7, 6:4, 6:3 при старта на Уимбълдън. Рууд изигра спокоен първи сет, в който направи два бързи пробива и не се очакваше последвалата развръзка.

Във втората част Локоли поведе с 6:5 след перфектно сервиране, а след това проби именития си съперник, за да вземе частта.

Трета част бе равностойна до 4:3 за Рууд, който успя да спечели подаването на съперника и да си гарантира успеха.

В края на мача французинът видимо се измори и нямаше толкова съпротивителни сили в четвъртия сет, който загуби с 3:6.

В следващата фаза Каспер Рууд ще се срещне с британеца Лиъм Броуди, който се наложи над друг французин - Констан Лестиен, с 6:1, 6:3, 7:5.

Двама руснаци, които играят под неутрален флаг, ще се срещнат помежду си във втория кръг. Това са Андрей Рубльов и Аслан Карацев.

Рубльов, който се завърна на Уимбълдън след миналогодишното отсъствие заради забраната за участие на тенисистите от Русия, победи австралиеца Макс Пърсел с 6:3, 7:5, 6:4.

Карацев достигна малко по-трудно до тази фаза, след като надигра французина Люка ван Аш с 6:7 (4), 6:4, 6:2, 6:4 за 3:23 часа игра.