Ник Кирьос
от БНТ , Източник: БГНЕС
08:19, 03.07.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Ник Кирьос надви Стефанос Циципас с 6:7(2), 6:4, 6:3, 7:6(7) в най-интересния мач от деня на Уимбълдън. Австралиецът записа четвърти успех в петия си двубой срещу гърка, като този бе и първи в турнир от Големия шлем. Двамата прекараха 3:11 часа на корта.

Сблъсъкът бе съпътстван от много емоции и от двамата, скандали, призиви за дисквалификация, наказателни точки, удари в тялото и липса на поздрав след двубоя.

При равенство в сетовете дойде и най-дискусионният момент в двубоя. Изнервеният Циципас удари топката със сила в посока на трибуните и тя мина много близо до няколко зрители. Австралиецът поиска разговор със супервайзора, пред който настоя за дисквалифицирането на съперника си, давайки за пример и случилото се с Новак Джокович на US Open 2020.

В четвъртия сет напрежение отново взе връх. Гъркът измъкна откриващия гейм, в който отрази четири брейкбола, след което още два за 4-3. В следващите минути проблемите бяха за австралиеца. Той отрази четири възможности за пробив, сред които и сетбол при 4:5. Стигна се до нов тайбрек, в който и двамата действаха много прецизно, но в крайна сметка смелата игра на Кирьос му донесе успех при втория мачбол за 9-7. На мрежата двамата така и не се поздравиха.

В следващия кръг австралиецът ще срещне Брендън Накашима, който победи с 6:4, 6:4, 6:1 Даниел Елаи Халан Риверос.