Комисията за борба с корупцията излезе със становище по новата идея на Министерски съвет за автомобилните глоби - да бъдат налагани с фиш на място и полицаите да имат право дори да отнемат книжки.
Според повторното становище на комисията, която трябва да съгласува решенията на Министерски съвет - тези промени биха могли да създадат условия за корупция, защото се дава твърде много власт на полицаите на пътя.
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите
Жегата настъпва: Синоптиците от НИМХ предупреждават за температури до 37°