Лиза Витоци спечели последния спринт за сезона в Световната купа по биатлон, Ингрид Тандреволд грабна малкия глобус в дисциплината

В надпреварата участие взеха и четири българки, а най-добре от тях се представи Валентина Димитрова, която се нареди 69-а

21:23, 14.03.2024
Чете се за: 01:47 мин.
лиза витоци спечели последния спринт сезона световната купа биатлон ингрид тандреволд грабна малкия глобус дисциплината

Италианката Лиза Витоци спечели спринта при жените на 7.5 км от Световната купа по биатлон в Кенмор, Канада.

29-годишната Витоци проведе отлична надпревара, в която не допусна нито една грешка на стрелбището и пресече финалната линия с време 19:38.2 минути.

Втора и трета зад италианката останаха Лу Жанмоно от Франция и Лена Хеки-Грос, които също повалиха десетте мишени на огневия рубеж, но в крайна сметка останаха съответно на 5.5 и 8.6 секунди от победителката.

Норвежката Ингрид Тандреволд днес се представи далеч от своите възможности и се нареди 17-а, но това ѝ бе напълно достатъчно, за да се пребори за малкия кристален глобус в спринта. Тя продължава да бъде лидер и в генералното класирана за Световната купа с 988 точки, но само на 7 зад нея е втората Лиза Витоци, като спорът между двете трябва да бъде решен в оставащите два старта.

Иначе в днешното състезание участие взеха и четири българки, но нито една от тях не завърши сред първите 60 и така всички ще пропуснат преследването на 12.5 км в събота.

Най-напред от нашите момичета завърши Валентина Димитрова, която е 69-а с един пропуск. Лора Христова и Мария Здравкова се наредиха съответно 77-а и 86-а с по три грешки в стрелбите си, а Даниела Кадева не завърши.

Последният кръг за сезона в Световната купа по биатлон в Кенмор, Канада продължава утре с мъжкия спринт на 10 км.