Ман Сити е на полуфиналите за Купата на Лигата след дузпи

ман сити полуфиналите купата лигата дузпи
18:16, 19.12.2018
Чете се за: 00:46 мин.
Европейски футбол

Защитаващият титлата си Манчестър Сити се класира за полуфиналите в турнира за купата на лигата на Англия.

Възпитаниците на Пеп Гуардиола елиминираха Лестър Сити на "Кинг Пауър Стейдиъм" с 3:1 след изпълнение на дузпи. Двубоят завърши 1:1 в редовното време, а по правилник продължения не се играха.

Гостите, който започнаха с доста от резервите си, откриха резултата чрез Кевин Де Бройне в 14-ата минута. Белгиецът изненада вратаря Даниел Уорд с удар от около 20 метра.

Домакините изравниха в 73-ата минута, когато Вилфред Ндиди изведе с дълъг пас зад защитата на съперника Марк Олбрайтън, който овладя в дясно в наказателното поле и със силен удар не даде шансове на Ариянет Мурич.

При дузпите Хари МакГуайър единствен вкара за Лестър, а пропуски направиха Кристиан Фукс, Джеймс Мадисън и Джаглар Сьоюнджу. За Сити точни от бялата точка бяха Илкай Гюндоган, Габриел Жезус и Олександър Зинченко.

Треторазрядният Бъртън Албиън също достигна до полуфиналите след успех с1:0 на терена на втородивизионния Мидълзбро.

Българският вратар Димитър Евтимов остана резерва за гостите, а единственото попадение реализира Джейк Хескет в 48-ата минута.

22-годишният атакуващ халф, който е под наем от елитния Саутямптън, вкара с удар по тревата от границата на наказателното поле, след като преди това изстрел на Джейми Алън се отби от лявата греда на вратата на Дарън Рандолф.

Чете се за: 01:05 мин.
Победи за отборите на Валентин Антов и Петко Христов в Серия "Б"
Чете се за: 04:25 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
12:39, 01.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.