Милан победи Аталанта при завръщане на Златан Ибрахимович в игра

милан победи аталанта завръщане златан ибрахимович игра
23:37, 26.02.2023

Отборът на Милан постигна победа с 2:0 при домакинството си на Аталанта в дерби-сблъсък от 24-ия кръг на италианската Серия А.

„Росонерите“ откриха резултата на стадион „Джузепе Меаца“ в 26-ата минута, когато бранителят на домакините Пиер Калюлю отправи дълга висока топка от собствената си половина към границата на наказателното поле на „Богинята“, където Оливие Жиру свали кълбото за Тео Ернандес, а капитанът на Милан стреля мощно от воле около дъгата, топката се отби в десния страничен стълб, рикошира в гърба на вратаря Хуан Мусо и влетя в мрежата.

В 74-ата минута Стефано Пило пусна в игра 41-годишния Златан Ибрахимович на мястото на асистента за първия гол Жиру. Шведът лекуваше дълго време контузия и с появата си на терена се превърна в най-възрастният играч на Милан от както в Серия "А" започнаха да се дават по 3, а не по 2 точки на отборите за победа.

Домакините оформиха крайния резултата в 87-ата минута. Рафаел Лео изведе Жуниор Месиас в пеналтерията на Аталанта и резервата на Милан копна топката над плонжа на вратаря Мусо.

В класирането „росонерите“ събраха актив от 47 точки и се изравниха по този показател с втория в подреждането Интер, който е с по-добра голова разлика. Аталанта е шести с 41 точки, а лидер е Наполи с 65 пункта.

Алберт Попов зае трето място в слалома за Световната купа в Палисейдс Тахо
Класическа победа над Марсилия позволи на ПСЖ да дръпне с осем точки на върха в Лига 1