милан победи минимално верона
17:49, 16.09.2019
Чете се за: 01:14 мин.
Европейски футбол

Милан игра повече от 70 минути с човек повече и победи Верона с 1:0 като гост в мач от третия кръг на италианското футболно първенство.
Двубоят беше равностоен до средата на първото полувреме, когато домакините останаха с играч по-малко на терена.

Дебютиращият Мариуш Степински беше изгонен заради опасна игра, след като при опит да отиграе една топка вдигна високо крак и ритна в главата удар Матео Музакио. Главният рефер Джанлука Манганиело се консултира с видеоповторение и реши да покаже директен червен картон на полския нападател.

До края на първото полувреме Милан имаше сериозно превъзходство при владеенето на топката, но така и не стигна до чисто голово положение до почивката.

След почивката гостите се настаниха пред наказателното поле на съперника и атакуваха непрестанно, макар и без особен успех. В 57-ата минута Милан беше близо до откриване на резултата, но след хубав удар по диагонала от около 20 метра на Давиде Калабрия топката се отби от дясната странична греда на вратата на Марко Силвестри.

След час игра Верона пък стигна до най-чистото си положение, но Валерио Вере удари гредата с изстрел от въздуха от ъгъла на малкия пеналт.

Милан все пак поведе в 68-ата минута от дузпа. Кжищоф Пьонтек вкара от бялата точка първия си гол за сезона, след като Емир Рахмани докосна топката с ръка топката в пеналта в опит да блокира удар на Хакан Чалханоглу.

В 83-ата минута втори гол на Пьонтек беше отменен. Силвестри не се намеси добре след удар на Чалханоглу и полският таран с шпагат отблизо засече отскочилата топка в мрежата, но отново след консултация с ВАР арбитърът Манганиело реши да не зачете попадението заради опасна игра срещу вратаря.

Секунди преди края на добавеното време домакините получиха шанс да се спасят от поражение. Калабрия получи пресилен директен червен картон след нарушение в дъгата пред наказателното поле срещу Матео Песина, но Мигел Велосо стреля в стената от фаула от 17 метра.

Така Верона допусна първо поражение в кампанията и остана в средата на таблицата с 4 точки.

Милан има 6 точки след втория си пореден успех.

Чете се за: 04:25 мин.
Борусия Дортмунд и ПСЖ слагат началото на епизод 1 от битката за място на финала в Шампионската лига
12:39, 01.05.2024
Чете се за: 02:20 мин.
Байерн Мюнхен дари 500 хиляди евро за фондацията на името на Франц Бекенбауер
12:37, 01.05.2024
Селекционерът на Белгия обяви, че няма да разчита на вратаря Тибо Куртоа за Евро 2024
11:52, 01.05.2024