Националите по волейбол до 22 години не дадоха гейм на Унгария в мач за престиж

националите волейбол години дадоха гейм унгария мач престиж
Снимка: БФ Волейбол, Start-photo.bg
19:36, 21.05.2022

Националният отбор на България за мъже под 22 години победи Унгария 3:0 (25:16, 25:18, 25:11) във втория си двубой от група "D" на европейската квалификация в зала "Христо Ботев".

Така воденият от Найден Найденов тим завърши с успех, като спечели мач за престиж. Отборът ни остана втори в класирането с една победа, една загуби и 3 точки и загуби шансове за Европейското първенство в Полша. Първенец стана съставът на Франция с две победи и 6 точки. "Петлите" се класираха в спора за европейската титла.

Младите лъвове имаха водеща роля през цялото време на мача. Доминацията им бе очевидна и те приключиха двубоя в три гейма без проблеми за 57 минути игра.

Най-резултатен бе Денис Карягин с 13 точки (3 аса, 3 блокади), Венислав Антон завърши с 12 точки (1 ас, 2 блокади). Самуил Вълчинов добави 10 точки (3 блокади). За съперника Балинт Томаночи се разписа с 8 точки (1 блокада).

България загуби от Австрия и няма да играе на ЕвроВолей 2022 за жени до 22 години
Златен медал за Боряна Калейн, сребърен за Стиляна Николова от многобоя в Памплона