По данни на детските градини във Варна, родителите на над 7000 деца са заявили желание да ги пуснат в забавачките още на 4 януари 2021 година.
Родителите, които не са подали заявление за посещение, могат да направят това до 12.00 ч. на 31 декември, напомниха от общината.
Родителите на 942 деца са заявили, че децата им се връщат в яслите още в първия работен ден на новата година. На 4 януари започват и редовните присъствени занимания на учениците от 1. до 4. клас включително. Заболеваемостта сред учителите през декември е намаляла спрямо октомври и ноември, показват данните на директорите на училищата във Варна.
Сградите на училищата, детските градини и яслите, ще бъдат топли, а мерките за дезинфекция стриктно спазвани, информираха още от общината.
Автор: Деян Михайлов
Само за седмица в Разлог: Два случая на обездвижване на счупени крайници на деца с картон от пица (СНИМКИ)
Със заупокойна молитва и поднасяне на венци беше почетена паметта на над 500 загинали медици (СНИМКИ)
Столичната община подписа дългосрочни договори за чистотата в шест района на София
Три малки лъвчета са най-новото попълнение в зоопарка в Стара Загора (СНИМКИ)
Продължава евакуацията на български граждани от зоната на конфликта в Близкия изток
ЦИК: Общо 24 политически формации ще участват на изборите на 19 април
Само за седмица в Разлог: Два случая на обездвижване на счупени крайници на деца с картон от пица (СНИМКИ)