Община Пловдив намали таксите за детските градини и ясли за март заради въведеното извънредно положение и противоепидемичните мерки.
Със заповед на кмета Здравко Димитров за яслените групи, за първа и втора възрастови групи до края на месеца е премахната постоянната част на таксите. За подготвителните групи, които имат само пропорционална на посещенията компонента, няма промяна.
Родителите, чиито деца са посещавали през първата половина на март детска градина, вече са получили на e-mail информация за дължимите суми за такси.
В настоящия момент е изключително удобно да бъде използвана възможността родителите да внасят дължимите такси по банков път чрез банков клон, онлайн банкиране, пощенска станция, EasyPay.
Родителите могат да се информират за номера на банковата сметка от интернет страницата - dz-priem.plovdiv.bg. Важно е уточнението, че получените по електронната поща суми могат да бъдат внесени до 10-то число на месеца, следващ месеца, за който е дължимата такса. След този срок се начислява лихва за всеки ден просрочие.
Мотористи блокираха ключови пътища в страната заради цените на застраховките (ОБЗОР)
Гръцките фермери отново на протест: Блокада и напрежение край границата с България
Мотористи блокират пътища в Русе заради поскъпването на „Гражданската отговорност“
Вицепремиерът Атанас Пеканов: Ще работим, за да спре ръстът на цените и да се усмири инфлацията
Асен Василев, ПП: Подходът на правителството е погрешен и няма да доведе до поевтиняване на стоките