Най-вероятно отравяне с антфриз е причината за смъртта на седемте лешояди в Котленския балкан в началото на тази година. Това сочат направените изследвания и във Ветеринарно-медицинския факултет към Тракийския университет в Стара Загора, обявиха от екологичната неправителствена организация „Зелени Балкани“. Все още се изчакват резултатите от Националната криминалистична лаборатория и от лабораторията в Испания. От испанската лаборатория също се очаква да бъде обявено с какво вещество са отровени лешоядите. Окончателната информация от там ще дойде вероятно в средата на месец март, докато от българската лаборатория това няма да стане толкова скоро.
Ивелин Иванов - „Зелени Балкани“, ръководител на проекта за завръщане на лешоядите е дивата природа: "Паралелно с това обаче Ветеринарно-медицинският факултет към Тракийския университет направи хистологичен анализ и проучвания, които показват, че птиците са умрели от бъбречна недостатъчност. Откриват оксалати и други вещества, от което заключението е, че най-вероятно птиците са отровени с антифриз. Това са към момента новите обстоятелства. Предадени са на разследващите полицаи и от тук нататък на ход са те и съответно прокуратурата."
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
След задимяване заради пожар: Движението по АМ "Тракия" край Ямбол вече е възстановено
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно на летището в Горна Оряховица
Казусът "Баба Алино": Според службите показанията на Олег Невзоров хвърлят светлина върху незаконните действия
Държавният бюджет е готов – какъв ще е размерът на минималната работна заплата?