Първите щъркели вече се забелязват в небето над Бургас. Новината идва от Природозащитен център „Пода“, откъдето съобщават за ранните пролетни гости – познатият силует с разперени черно-бели криле и бавен, уверен полет, който всяка година носи усещането, че зимата си тръгва.
Появата на щъркелите е един от най-очакваните знаци за настъпването на пролетта и традиционно предизвиква усмивки у хората. За тези, които вече са ги наблюдавали в полет, стои дилемата – да слагат ли мартеници след 4 дни или не?
Районът на „Пода“ е сред най-добрите места край Бургас за наблюдение на птици и всяка година привлича любители на природата именно в периода на пролетната миграция.
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра