Парламентарната група на "ДПС - Ново начало" днес внася сигнал до Европейската прокуратура във връзка с твърдението на служебния министър на здравеопазването Михаил Околийски, че "eдна шепа олигарси злоупотребяват с европейските фондове, в момента се злоупотребява с Плана за възстановяване и устойчивост", съобщиха от пресцентъра на партията.
Лидерът на ДПС Делян Пеевски призовава служебният министър Околийски "да назове имената на олигарсите, а не да внася тревога в обществото, боравейки с полуистини и недоизказани обстоятелства, само за да демонстрира някаква съмнителна политическа активност."
"Имената на олигарсите трябва да бъдат назовани и осветени! Подобно негативни явления трябва да бъдат пресрещани с нулева толерантност и нетърпимост, особено когато се касае за толкова чувствителен за обществото сектор като здравеопазването", се посочва в позиция на партията.
Иван Шишков за "Хемус": Държавата не може да си позволи да събори незаконно строителство в такъв мащаб
Мартин Димитров: 75 679 души получават едновременно заплати и пенсии в бюджетния сектор
Заседание на МС: Правителството обсъжда по-висок размер на социалната пенсия за старост
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?