Българинът и Стефан Попович се справиха с италианци на четвъртфиналите.
Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 30 хиляди долара.
Милев и Стефан Попович (Сърбия), поставени под номер 1 в схемата, почиваха на старта, а на четвъртфиналите надделяха над представителите на домакините Алесандро Батистон и Франческо Ферари с 4:6, 6:0, 10-2 за 72 минути игра.
Двамата загубиха първия сет, но в следващите две части доминираха изцяло и без проблеми стигнаха до крайния успех.
В спор за място на финала Милев и Попович ще играят срещу други италианци - Пиетро Ромео Скомпарин и Габриеле Волпи.
В началото на април Янаки Милев стана вицешампион на двойки на друг турнир от ITF в Италия.
На сингъл българинът загуби в първия кръг от Алесандро Батистон (Италия) с 2:6, 4:6.
Юношите на България до 14 г. са вицешампиони на тенис турнир от Европейската отборна лятна купа
Трима български тенисисти ще ираят на финалите на сингъл на турнир от ITF в Добрич
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите