Автомагистрала "Хемус" няма да бъде завършена в конкретни срокове,
обяви министър Гроздан Караджов и обвини предишните управляващи от ГЕРБ затова, защото са допуснали дефекти в договорите по проекта.
Караджов обясни, че има договори за наем на техника и доставка на материали, но няма договори за построяване на автомагистралата с крайни подизпълнители.
Само един от десетте участъка на автомагистрала "Хемус" е възложен по Закона за обществените поръчки и той ще бъде завършен в срок, до края на април. За останалите 9 участъка ще се решава индивидуално как ще продължи строителството.
"По автомагистрала "Хемус" има ли въобще някакво строителство по тези участъци, които коментираме? Какво правим оттук нататък с "Хемус", какви са сроковете за изпълнение, кога точно ще бъде завършена? На каква цена ще бъде изпълнена автомагистрала "Хемус?", попита Младен Шишков, депутат от ГЕРБ-СДС.
"На цената, на която е сключена от предишното управление, в сроковете, които е сключило предишното управление, а те са липсващи. Така че ще я завършим според вашето завещание. Ситуацията, в която ни поставя предишното управление, не дава възможност да дадем по-точни срокове за завършване на автомагистрала "Хемус". И знаете ли защо? Защото няма да я строим незаконно, защото искаме всичко да е законно. Ето затова не можем да дадем срокове. Няма да се строят в бъдеще магистрали незаконно, това време отмина", заяви Гроздан Караджов, министър на регионалното развитие и благоустройството.
Президентът Румен Радев ще участва в традиционното запалване на свещите за Ханука
Тошко Йорданов: От ИТН никога не сме твърдели, че "сме оженени за някоя власт"
Атанас Пеканов: Следващият служебен кабинет ще е по новите правила и на президента няма да му е лесно
Сергей Станишев: Ако бях премиер - никога не бих оставил страната в такава ситуация
МВнР: Няма данни за ранени или пострадали български граждани при стрелбата в Сидни
Украйна се отказва от членство в НАТО в замяна на гаранции за сигурност от САЩ и Европа
Оставката на правителството: Какво следва за Бюджет 2026 и за държавата?