Десетки ресторанти и барове в Чехия отвориха, въпреки въведените строги мерки. Не закъсня и отговорът на властите. Срещу нарушителите са образувани дела за неспазване на забраните.
Собствениците на заведения са заплашени със солидни глоби. Заведенията в Чехия са затворени от средата на октомври, след рязко влошаване на епидемичната обстановка. Властите разрешиха само за кратко ресторантите и кафенетата да отворят преди Коледа.
След сигнал от регионалния министър: Прокуратурата разследва строежа на лот 4 на АМ "Хемус"
Иван Иванов: Твърденията на министър Шишков за пътното строителство са абсолютно неверни
Червен код за опасни жеги: Европа ври, кипи и гори – каква е причината?