Серхио Перес спечели Гран при на Сингапур във Формула 1

серхио перес триумфира монако верстапен оглави формула
19:31, 02.10.2022
Чете се за: 01:42 мин.

Мексиканският пилот Серхио Перес победи стартиралия от полпозишън Шарл Льоклер с Ферари и спечели Гран При на Сингапул във Формула 1, съобщи БТА.

Съотборникът му в Ред Бул Макс Верстапен (Нидерландия) явно ще трябва да изчака още една седмица, за да триумфира с втората поредна титла.

Времето на Перес е 2:02:15.238 часа, следван от Льоклер на 7.595 секунди и от Карлос Сайнс също с Ферари на 15.305. За Перес това е втора победа през сезона след тази в Гран При на Монте Карло и четвърти успех в кариерата изобщо.

Стартът на състезанието се забави с 65 минути заради проливен дъжд, който се изля на пистата Марина Бей в Сингапур. Тази страна прие за първи път старт от Световния шампионат от две години насам, като паузата беше принудителна заради пандемията от коронавирус.

В генералното класиране начело е Ферстапен с 341 точки, пред Льоклер с 237 и Серхио Перес с 235.

Боряна Димитрова и Кънчо Стойчев: От 3 до 5% по-ниска е избирателната активност спрямо ноември 2021
Избирателна активност към 19.00 ч.: "Галъп" - 35.3%, "Алфа рисърч" - 34.5%