Една от най-големите гимнастички в съвременния свят Симон Байлс открадна шоуто във финала на греда на олимпийския турнир в Токио. Въпреки че не спечели златото, а остана с бронзовото отличие, само със завръщането си в надпреварата, успя да спечели вниманието и симпатиите на много фенове.
Симон Байлс получи оценка от 14.00 точки за изпълнението си, което ѝ бе достатъчно да се качи на почетната стълбичка. Преди нея се наредиха две китайки.
Олимпийска шампионка на греда е 16-годишната Ченчен Гуан с 14.633 точки, а на второто място се нареди Ксинйнг Танг с 14.233 точки.
Това беше и единственият индивидуален финал, на който Симон Байлс взе участие. Тя се оттегли преди това от олимпийския турнир след първия уред в отборната надпревара заради проблеми от психологическо естество. В крайна сметка, след обстойни медицински прегледи американката получи разрешение да участва на греда.
Последвайте нашата общност "Спорт по БНТ" във Viber!
Планират ли работодателите увеличение на заплатите след повишаването на осигурителните прагове?
Продължава гасенето на големия пожар край бобошевското село Висока могила