Сити победи Юнайтед в дербито на Манчестър

сити победи юнайтед дербито манчестър
17:03, 11.11.2018
Чете се за: 01:27 мин.
Европейски футбол

Манчестър Сити спечели по убедителен начин градското дерби срещу Юнайтед и победи с 3:1, благодарение на което се върна и на върха в английската Висша лига. От друга страна футболистите на Хосеп Гуардиола вече имат преднина от 12 точки пред Червените дяволи в класирането. Сити води с 32 точки, пред Ливърпул с 30.

Това беше и първа победа за тях от четири години насам, а Давид Силва даде насока на събитията на терена още в 12-ата минута. Серхио Агуеро удвои преднината на небесносините в 48-ата минута. Ромелу Лукаку спечели дузпа в 58-ата минута, която беше реализирана от Антони Марсиал. Иронично, но това се оказа и първи точен удар във вратата на Сити в срещата. Резервата Илкай Гюндоган, който влезе на мястото на Агуеро в 75-ата минута, оформи крайното 3:1 четири минути преди края след асистенция на Бернардо Силва.

Сити показаха още от самото начало, че ще диктуват събитията на терена и във 2-ата минута Бернардо Силва отправи опасен удар.

Агуеро и Силва бяха близо до гол след още 4 минути. Последваха изстрели на Фернандиньо, Рахим Стърлинг след пас на Силва, както и на Агуеро с с глава. И всичко това преди първото попадение.

В 12-ата минута то стана факт, след като Рахим Стърлинг центрира много добре към далечната греда, Бернардо Силва я натигна и върна успоредно на голлинията. Давид Силва я овладя и прониза Де Хеа. Гостите от Юнайтед избутаха събитията на терена към центъра в следващите 20 минути, но така и не стигнаха до реална голова опасност.

Само три минути след началото на второто полувреме Сити удари за втори път, след като Серхио Агуеро се върна и отне топката от Джеси Лингард. Комбинира на двойно с Рияд Марез и с мощен шут прати топката за втори път във вратата на испанския страж на червените дяволи.

Ромелу Лукаку се появи на терена на мястото на Лингард и веднага спечели дузпа, която беше превърната в гол от Марсиал в 58-ата минута. Но това не промени хода на събитията и момчетата на Гуардиола продължиха да доминират, за да стигнат до трето попадение малко преди края чрез Гюндоган.

Арсенал се спаси от поражение срещу набиращия скорост отбор на Уулвърхямптън, завършвайки 1:1 на собствен терен.

Арменският плеймейкър Хенрих Мхитарян изравни четири минути преди края след асистенция на Аарън Рамзи. Гостите от Уулвърхямптън бяха повели още в 13-ата минута чрез Иван Кавалейро.

Арсенал регистрира трето поредно равенство и с 24 точки заема 5-о място, докато Вълците са 11-и с 16.