Спартак стартира с победа в Шампионската лига по плажен футбол

МФК Спартак
Снимка: МФК Спартак
10:13, 06.06.2022

МФК Спартак започна с победа участието си в Шампионската лига по плажен футбол. Варненци надиграха с 5:3 молдовския Нистру в първия си двубой от турнира в Назаре, Португалия.

Носителят на титлата на България поведе в резултата след автогол на Игнат в 6-ата минута на първата третина, а четири по-късно Мариан Мачиука-Мачи удвои за 2:0. През втората част обаче молдовците успяха да достигнат до пълен обрат в рамките на по-малко от три минути. Точни бяха Подлеснов на два пъти и Игнат. Все пак бразилецът Бокиня върна спартаклии в играта малко преди края на вторите 12 минути - 3:3.

В заключителната третина Кристиян Тодоров изведе варненци напред с гол от дузпа, а вратарят Станислав Иванов заби поредното си попадение с удар от собственото си поле, оформяйки крайния резултат 5:3.

Треньорът на българите Симеон Христов, както и бразилецът Рафиня получиха червени картони.

Днес варненци играят с испанския Рекреативо Уелва. Срещата е от 14.15 часа. На 8 юни (сряда) в 21.00 часа Спартак се изправя срещу португалския гранд Бенфика.

"Поздравявам момчетата за характера, който проявиха, за волята, която показаха. Бяхме много по-добрият отбор. Благодарение на провокациите на противника и абсолютно неадекватното съдийство се стигна до това мачът да бъде така оспорван. За съжаление групата ни е много тежка. Излизаме с идеята да се опитаме да се борим да продължим напред", заяви след срещата Симеон Христов.

Кристиано Роналдо даде криле на Ал-Насър и постави рекорд (ВИДЕО)
01:22, 15.08.2024
Чете се за: 02:22 мин.