Стотици излязоха в центъра на Мадрид, за да се сбогуват с едно от най-емблематичните джаз места в града – „Кафе Сентрал“. Изпращането премина в стил „Ню Орлиънс“ с духов оркестър и шествие.
Заведението, отворено през 1982 г., е смятано за един от най-добрите джаз клубове в Европа. Затваря заради отказ на собствениците да подновят наема.
Зад ритъма и танците обаче стои сериозен проблем и тенденция – все повече емблематични места изчезват поради поскъпването на наемите и наплива от туристи.
Лов за метеорити в Сахара: Номадски племена търгуват с късчета космически скали
Шок в цените по морето: 9 евро за таратор в Созопол, проверки за завишения в заведенията