Тотнъм се утвърди в топ 4 на Висшата лига след домакински успех над Челси

тотнъм утвърди топ висшата лига домакински успех челси
17:45, 26.02.2023
Чете се за: 01:35 мин.

Отборът на Тотнъм победи с 2:0 у дома Челси в дербито на 25-ия кръг от английската Висша лига.

Голове през второто полувреме утвърдиха мястото на "шпорите" в челната четворка на класирането и засилиха натиска върху мениджъра на "сините" Греъм Потър.

В 27-ата минута удар на Пиер-Емил Хьобиерг срещна гредата на вратата на гостуващия отбор.

Домакините, които играха без своя мениджър Антонио Конте за четвърти пореден двубой, поведоха в резултата чрез добавка на Оливър Скип в 46-ата минута.

Осем минути преди изтичане на редовното време Ерик Дайър центрира от ъглов удар и Хари Кейн отбеляза втория и решителен гол в полза на домакините.

Тотнъм се намира на четвърто място във временното класиране с актив от 45 точки, докато Челси е на десета позиция след осем поредни двубоя без победа. Това е най-слабата серия на "сините" от 2001 година насам.

Отвориха пътя и в двете посоки между Банско и Гоце Делчев след тежката катастрофа
Иван Гешев за мигрантския натиск: Играем на стражари и апаши