ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Тръмп за бившия си съветник: Най-голямата ми грешка бе, че назначих нелоялни хора

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:00 мин.
По света
Доналд Тръмп
Снимка: БТА
Слушай новината

"Най-голямата грешка, която допуснах като президент, беше, че назначих нелоялни хора". Това коментира бившият американски президент и кандидат за нов мандат Доналд Тръмп в подкаста на Джо Роугън

Изказването му идва малко след като бившият началник на кабинета му Джон Кели обяви, че Тръмп "отговаря на дефиницията за фашист", не разбира конституцията на САЩ и "се възхищава" на някои германски генерали от времето на Третия райх. На свой ред републиканецът определи бившия си съветник като "пълна откачалка".

Доналд Тръмп отново повтори твърдението си, че резултатът на президентските избори през 2020 г. е "фалшифициран". Когато обаче водещият го попита дали някога ще представи доказателства, Тръмп смени темата.

"Ако спечеля, това ще бъдат последните ми избори", заяви той.

В друга част от предаването републиканецът беше разпитан относно възрастта си - причината, поради която 81-годишният Джо Байдън се отказа от президентската надпревара. Тръмп е на 78 - с три години по-млад от демократа. Той се опита да убеди Джо Роугън, че Байдън е в "когнитивен упадък" заради мозъчна операция. От своя страна водещият подчерта, че мозъчни операции са спасили живота на Байдън през 80-те, когато е получил аневризми.

Интервюто на Тръмп пред Джо Роугън се проведе в петък вечер, паралелно с предизборен митинг на републиканците в Мичиган.

Последвайте ни

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?