Митничарите на "Капитан Андреево" заловиха 1 килограм хероин за 90 000 лева, залепен с тиксо по тялото на 37-годишна жена. Тя е задържана, както и 42-годишен мъж от Пловдив, който трябвало да получи пратката наркотик от Турция.
Случаят е от петък, когато жената пристигнала с автобус на граничния пункт от Турция. При извършена щателна митническа проверка е установено, че Н.А. пренасяла пратка с хероин. Наркотикът бил разпределен в три пакета, облепени с тиксо около тялото ѝ.
Образувано е досъдебно производство, като под ръководството на наблюдаващия прокурор от Окръжна прокуратура - Хасково е било възложено на служители от ГДБОП да установят и други съпричастни към престъплението лица.
В хода на извършените оперативно-издирвателни мероприятия е установено, че пратката с хероин е трябвало да бъде получена в Пловдив от обвиняемия Й.А. Той също е задържан.
Днес Окръжна прокуратура ще внесе искане в съда за определяне на мярка за неотклонение "задържане под стража" и за двамата.
Пред БНТ съдията след жестокото убийство в Пловдив: Виждал съм много престъпници, но млади хора да искат да причинят болка на някого за пръв път
Демерджиев за убийството в Пловдив: МВР следи социалните мрежи за прояви на агресия и заплахи
Убийство край Слънчев бряг: Мъж е намушкан с нож, заподозреният се опитал да избяга
Младеж на 18 г. е задържан за убийството на чичо си в димитровградското село Странско
Задържаха мъж за палежа на луксозен автомобил на Митьо Очите в Слънчев бряг
Премиерът Радев свика институциите заради детската престъпност и насилието
След взрива във Военния завод: Разследващите започнаха огледи на мястото
Минималната работна заплата: Правителството и социалните партньори договориха критериите