Днес започна приемът на заявления за явяване на изпити за първата и втората кандидатстудентска сесия на Софийския университет "Св. Климент Охридски". Крайният срок е в 17.00 ч. на 31 март 2025 г. за първата кандидатстудентска сесия и в 17.00 ч. на 2 юни 2025 г. за втората кандидатстудентска сесия, съобщи пресцентърът на висшето училище.
Приемът на заявления за явяване на изпити за първата и втората кандидатстудентска сесия ще се осъществява само онлайн в страницата на Софийския университет. Първата изпитна сесия ще се състои на 6, 12 и 13 април, а втората - на 7, 8, 14, 15, 21 и 22 юни.
Кандидат-студентите ще имат възможност да се регистрират за класиране в срок от 8.30 ч. на 13 юни до 17.00 ч. на 2 юли. Процедурата по регистриране за класиране и подаване на документи за класиране е електронизирана.
На 10 юли ще бъдат обявени резултатите от първия етап на класирането на кандидат-студентите. Резултатите от втория и окончателен етап на класирането ще бъдат оповестени на 22 юли.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Затвориха за часове Кресненското дефиле за движение след инцидент с валяк
В колата на шофьора, причинил катастрофата край Мездра, пътували още двама души