Започват дейностите по разширението на третата линия на софийското метро в района на парка на Военна академия „Г. С. Раковски“.
Предстои изграждането на изходна площадка за тунелопробивна машина, която ще бъде разположена между съществуващия участък на метрото и бъдещото отклонение към район Слатина.
От Метрополитен уточняват, че подобно съоръжение вече е било изградено при строителството на третата метролиния – на кръстовището между булевардите „Мадрид“ и „Христо и Евлоги Георгиеви“, в близост до парк „Заимов“.
Разширението е част от плановете за развитие на метрото и подобряване на градския транспорт в столицата.
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив