Поредна нощ на руски удари в Украйна - няколко ракети са поразили град Днипро. Нанесени са сериозни материални щети, включително на топлоцентралата, която е спряла работа.
На този фон - агенция Блумбърг съобщава, че Володимир Зеленски планира обиколка в Западна Европа в навечерието на Мюнхенската конференция по сигурността, която ще се проведе от петък до неделя. Твърди се, че украинският президент ще посети Берлин и Париж, където ще лобира за продължаване на военната помощ за Украйна.
Преди дни след среща с Джо Байдън, германският канцлер Олаф Шолц потвърди ангажимента на Берлин да продължава военната си подкрепа за Киев.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
Вече може да ни гледате и в TikTok
Намерете ни в Google News
Влак с 200 пътници и без работещ климатик блокира в Италия по време на горещините
Фреска в базиликата „Сан Клементе“ може да разкрие реалния образ на светите братя Кирил и Методий
Украйна ускорява възстановяването: Сделки за 10 млрд. евро и вълна от европейска подкрепа на фона на растящо напрежение в Източна Европа
Жегата във Франция: В търсене на прохлада и спасение от високите температури (СНИМКИ)
Двама младежи загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил край Мездра