Жюстин Бреза-Буше стана шампионка в масовия старт за жени на световното първенство по биатлон в Нове Место

Състезанието премина без българско участие

Жюстин Бреза-Буше
18:32, 18.02.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Олимпийската шампионка Жюстин Бреза-Буше (Франция) триумфира в масовия старт на 12.5 км за жени в последния ден на Световното първенство по биатлон в чешкия зимен център Нове Место.

Бреза-Буше измина трасето за 34:37.2 минути и не допусна грешка в четирите стрелби. Нейният резултат означава, че Франция печели три от четири златни медала в индивидуалните състезания при жените, след като "петлите" триумфираха в женската щафета и двете смесени щафети.

Италианката Лиза Витоци, единствената, която прекъсна френската доминация при жените и взе световната титла в индивидуалната надпревара на 15 километра, се нареди втора, на 31.2 секунди също с чиста стрелба, докато бронзът също отиде във Франция благодарение на Лу Жанмоно. Тя финишира на 56.7 секунди след победителката с една пропусната мишена.

Жулия Симон, която взе златото в спринта и в преследването, пропусна три мишени на стрелбището и завърши на четвърто място.

Франция ще приключи Световното първенство начело в таблицата по медали с шест златни, един сребърен и пет бронзови медала досега.

Състезанието премина без българско участие.

Масовият старт на 15 километра при мъжете е по-късно в неделя. Звездата на Норвегия Йоханес Тингнес Бьо ще има последен шанс да си осигури рекорден 20-и златен медал на шампионат на планетата и да изравни постижението на легендата Оле Ейнар Бьорндален.

Кошмарът на Кремъл - завинаги на 47. Какви ще са последствията от смъртта на Навални?