16 педагози на възраст до 35 години получиха общинско отличие "Млад учител". Наградите бяха раздадени на церемония в зала "Пленарна" на общината. Призовете връчиха директорът на дирекция „Образование и младежки дейности“ Лилия Христова и председателят на ресорната комисия към ОбС Славчо Славов.
„Вярваме във Вас – в знанията и уменията, с които вдъхновявате своите ученици! Благодарим Ви, че сте избрали една от най-достойни професии, че работите активно за утвърждаване на призванието „учител“. Дни преди Деня на народните будителите, Ви пожелавам да бъдете здрави и все така всеотдайни в работата си, защото най-ревностните пазители и будители на духовността винаги са били българските учители.", обърна се към номинираните преподаватели Лилия Христова
Председателят на Съюза на българските учители във Варна Веселин Рашев връчи на Община Варна купата, завоювана от варненските учители в Дванадесетата учителска спартакиада с международно участие , чийто домакин бе морската столица.
Институт за геопространствени изследвания и технологии открива СУ „Св. Климент Охридски“
С флаг в ръка и мечти за медали: Българските олимпийци по природни науки получиха националното знаме
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг