Столът на шефа на митниците става все по-горещ. Всичко започна вчера в сутрешния блок на БНТ "Денят започва". В специално интервю там вицепремиерът Цветан Цветанов беше категоричен, че в момента митниците не са такива, каквито се очаква и допълни, че управленското решение по проблема ще бъде взето от премиера. Днес шефът на митниците Ваньо Танов отговори и на свой ред нападна МВР. Той твърди, че отговорността за контрабандата на цигари е на вътрешното ведомство.
Столът на шефа на митниците става все по-горещ. Всичко започна вчера в сутрешния блок на БНТ "Денят започва". В специално интервю там вицепремиерът Цветан Цветанов беше категоричен, че в момента митниците не са такива, каквито се очаква и допълни, че управленското решение по проблема ще бъде взето от премиера. Днес шефът на митниците Ваньо Танов отговори и на свой ред нападна МВР. Той твърди, че отговорността за контрабандата на цигари е на вътрешното ведомство.
Ваньо Танов дори намекна за мощна атака срещу него от страна на олигарсите - ако те успеели, той щял да бъде отстранен, това той каза в интервю за БТВ. Въпреки всичко крайъгълният камък на полемиката е не толкова личността на Танов, а работа на митниците, белязана с неочаквано ниски приходи и с ширещата се контрабанда най-вече на цигари. Танов откри своя виновник за това, че отваряме кутии без бандерол в лицето на МВР. ГДБОП е службата, която трябва да разкрива каналите, заяви той, като уточни, че 99 процента от борбата с контрабандата е работа на вътрешното ведомство. Атаката му стана дори язвителна с твърдението, че е лесно е да се правят шумни ефектни операции, но много по-трудно е да се работи оперативно, което изисква голям потенциал. Вицепремиерът Цветанов даде своя отговор, като отказа да задълбочава спора.
Цветан Цветанов: "Премиерът е човекът, който ще вземе управленското решение какво да се прави и как да се оптимизират нещата. Има препоръки, има констатации и естествено, че подобно поведение не трябва да се толерира от министър или представител на коя и да е институция или агенция, защото смятам, че когато има слабости трябва да си ги признаваме, а не да ги прехвърляме на някой друг. Другото, което мога да кажа е, че – да, в МВР има слабости, има и корупция и служители, които наистина уронват престижа на институцията, но аз не се прикривам и не прехвърлям вината на когото и да било."
Задочният спор между вицепремиера Цветанов и шефа на митниците даде възможност на Танов да се похвали - въпреки, че нямал полицейски правомощия, съставил 1800 актове за нарушения. Не е ясно дали това ще помогне да се наберат приходите от митниците, чакани от бюджета.
Градският прокурор на София Емилия Русинова е споделяла два автомобила с Петьо Еврото, съобщи вътрешният министър
Аферата "Хасърджиев": Внасят обвинение за поставяне под риск от заразяване на хора с ХИВ и венерически болести
Андрей Янкулов: Няма правен хаос около казуса с Андрей Гюров, спекулациите са политически
Обвинения към градския прокурор на София, че е пътувала в една кола с Петьо Петров - Еврото
Оставиха в ареста 22-годишния Християн Симеонов, обвинен в опит за убийство на полицай и баща му