КНСБ, КТ "Подкрепа" и Българският лекарски съюз се събират днес, за да решат как ще протестират след като вчера председателят на Българския лекарски съюз напусна заседанието на Тристранния съвет и скъса споразумението между съюза и правителството.
КНСБ, КТ "Подкрепа" и Българският лекарски съюз се събират днес, за да решат как ще протестират след като вчера председателят на Българския лекарски съюз напусна заседанието на Тристранния съвет и скъса споразумението между съюза и правителството. В сутрешния блок на БНТ главният секретар на БЛС д-р Димитър Ленков каза, че за пореден път са били излъгани. Според него предложеният бюджет не гарантира развитие към по-добро на здравната система през следващите години. Ленков беше категоричен, че лекарите ще протестират. Премиерът е подведен от финансовия министър, който трябва да си подаде оставката, каза още Ленков.
И докато лекарите и синдикатите подготвят стачни действия, други ще изразят своето недоволство ефективно. Студенти, организирали се в интернет, се събират пред Министерството на образованието и пред МС, за да протестират срещу предложения бюджет за висшето образование.
Трети ден ще протестират и работниците от Брикел-Гълъбово. Те се обявяват против решението на правителството предприятието да бъде закрито на 1 октомври.
Цената на топлото: Исканото поскъпване на парното в София може и да не се случи
Великден с по-скъпо агнешко месо и яйца – производители предупреждават за натиск върху цените
Подготовката за вота: ЦИК назначава секционните избирателни комисии в чужбина
Мерки срещу поскъпването на живота – КНСБ ги изпраща на премиера Андрей Гюров
Съдът в Дупница остави в ареста задържаните по случая с нелегалната фабрика за цигари
Великден с по-скъпо агнешко месо и яйца – производители предупреждават за натиск върху цените