ИЗВЕСТИЯ

Моите новини
Тази година "Българската Коледа" ще подкрепи...
Чете се за: 02:42 мин.
На работа по празниците: Колко ще ни платят?
Чете се за: 02:10 мин.
Колко дни ще почиваме през 2026 г.?
Чете се за: 02:55 мин.
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО!
Чете се за: 02:42 мин.

ЗАПАЗЕНИ

Премиерът на Гърция подкрепи идеята на ЕЦБ да бъдат емитирани еврооблигации

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 00:28 мин.
Икономика

Това би помогнало на страни като Гърция да взимат по-евтини заеми, смята Георгиос Папандреу. Той участва в Париж в конференция, посветена на съживяване на глобалната икономика.

премиерът гърция подкрепи идеята ецб бъдат емитирани еврооблигации
Това би помогнало на страни като Гърция да взимат по-евтини заеми, смята Георгиос Папандреу. Той участва в Париж в конференция, посветена на съживяване на глобалната икономика.

Двете най-големи икономики в еврозоната - Франция и Германия, обаче, засега се противопоставят на емитирането на еврооблигации. Гръцкият министър-председател в същото време критикува кредитните рейтингови агенции.

Георгиос Папандреу, министър-председател на Гърция:
- Трябва да предприемем действияр за да разчупим про-цикличното влияние на кредитните агенции върху страните с проблеми, особено страните, които използват европейския механизъм за финансова подкрепа. Тъй като икономиките на тези страни често се проверяват от европейските институции, то техните доклади може да бъдат използвани съвместно или дори вместо докладите на кредитните агенции. Регулаторната рамка на тези агенции също трябва да бъде подобрена.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?