ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Ремонтират подлезите в София

bnt avatar logo от Христина Христова
A+ A-
Чете се за: 00:49 мин.
У нас

До края на месец юни в София ще има напълно ремонтирани 10 подлеза. Обещанието е на кмета Йорданка Фандъкова, която днес лично провери как вървят строителните работи в подлеза при гара "Подуяне".

ремонтират подлезите софия

До края на месец юни в София ще има напълно ремонтирани 10 подлеза. Обещанието е на кмета Йорданка Фандъкова, която днес лично провери как вървят строителните работи в подлеза при гара "Подуяне".

По повод наближаващите великденски празници, Фандъкова обясни, че общината ще се погрижи и за пространствата около църквите, които ще бъдат измити.

Непрогледна тъмнина и неописуема мръсотия. Дали това ще остане в миналото? Подлезът при гара "Подуяне" дочака своя основен ремонт. И в края на май тук нещата би трябвало да изглеждат по доста различен начин.

Нови електрически и ВиК инсталации, обществени тоалетни и охрана - такива са "светлите" планове за подлеза. Сега остава само и Националната компания "Железопътна инфраструктура" да ремонтира и "своята" част - тази, която излиза на коловозите на гарата.

Ремонтните дейности са в разгара си, увери се столичният кмет Фандъкова. И каза, че този няма да е единственият обновен подлез.

Йорданка Фандъкова-кмет на София:
"Основно са заложени 6 подлеза - под булевард "Цариградско шосе", там вече се работи. Един подлез е под булевард "Мадрид", един по "Сливница". Очаквам да бъдат приключени до края на месец юни, т.е. в края на месец юни ще имаме 10 изцяло ремонтирани подлеза. Продължаваме след това под булевард "Ботевградско шосе" - 3 подлеза за тази година сме заложили."

Дано и този подлез на булевард "Ботевградско шосе" попада в сметките на Общината, защото, както се уверихме сами, преминаването оттук крие доста опасности.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?