Премиерът Бойко Борисов видя предизборна провокация в случая с взривената кола снощи.
Премиерът Бойко Борисов видя предизборна провокация в случая с взривената кола снощи. Според него моментът не е избран случайно точно сега, когато в България са председателят на Европейската комисия и част от групата на Европейската народна партия.
Според премиера това е замислено предварително и е целял единствено показност.
Бойко Борисов - министър-председател:
- То е ясно, че е нарочно направен, за да помрачи събитието. Идва президентът на ЕК, на ЕП, най-важните хора в Европа, които казват България се справя прекрасно, ние я подкрепяме, че усвояваме много повече пари, ще ни дадат и за магистрала Хемус, това, което сме обещали на Варна и нервите не им издържат. Така че то е много съшито с бели конци и видно.
- Затова ли смятате, че върху журналиста има посегателството?
- Не, не, това не е срещу журналист, това е срещу колата на журналист - той си е отишъл в 6 часа журналиста вкъщи. Аз се чух още по време на вечерята и с Величко, собственика на телевизията, и със самия Сашо Диков, просто те самите им е ясно кой и защо го прави.
Средствата по ПВУ: България може да загуби част от тях заради забавени реформи
Президентът Йотова обсъди с български евродепутати позицията ни за Северна Македония
Премиерът Андрей Гюров: Щабът следи за непазарно поведение заради кризата в Близкия изток
Всеки ден постъпват сигнали за нарушения, каза служебният социален министър Хасан Адемов
Цигари без бандерол на стойност над 1 300 000 евро са открити в незаконната фабрика в Дупница
Сергей Игнатов: Подписаното споразумение спаси Болградската гимназия и гарантира обучението на българските ученици
САЩ и Иран продължават издирването на пилот след свалянето на F-15