От един час изборните секциите в страната са отворени. Днес отново гласуваме за президент, вицепрезидент, както и за кметове на общини и кметства. Общинските съветници вече са определени след вота на първия тур.
От един час изборните секциите в страната са отворени. Днес отново гласуваме за президент, вицепрезидент, както и за кметове на общини и кметства. Общинските съветници вече са определени след вота на първия тур.
До края на изборния ден е забранена предизборната агитация, изнасянето на данни от социологическите проучвания, късането и лепенето на плакати. Всяка община сама решава дали да забрани продажбата на алкохол.
Остава правилото да се гласува само със знака „хикс", поставен със син химикал в рамките на квадратчето. Не се допуска вписването на други символи и букви, както и навлизането в друго поле.
В градовете, където вече има избран кмет, бюлетината ще е една - за президент и вицепрезидент. В нея ще бъдат вписани имената само на двете двойки, които стигнаха до втория тур. Три ще са бюлетините, където на балотаж отиват кандидат-кметовете на общини и на кметства.
Една ще е урната, ако се гласува само за президент и две, ако се избират и местните управници. Номерата на кандидатите в балотажа се запазват от първия тур. Бюлетините трябва да имат два печата. Първият се поставя преди, а вторият след гласуването от член на Секционната комисия.
Гласовопавателят има право само един път да сгреши и да поиска нова бюлетина. Може да проверите номера на секцията, в която гласувате в Интернет страницата на ГРАО или чрез ес ем ес на номер: 14 726.
Транспортират със санитарен самолет до Израел 17-годишния младеж, пострадал при инцидента с атракцион край Ахелой
Нужда от помощ: Един от спасителите на Сашко от Перник пострада при тежък инцидент
Честванията за 250 години САЩ: Заради лошото време бяха отложени част от тържествата