Двамата кандидати за президент Росен Плевнелиев и Ивайло Калфин вече дадоха своя глас.
Двамата кандидати за президент Росен Плевнелиев и Ивайло Калфин вече дадоха своя глас.
Росен Плевнелиев: "Призовавам всички български граждани да гласуват. Демокрация означава активни граждани, които имат мнение, гласуват и назначават политиците, които ще им свършат работа.
"Смятате ли, че организационните неуредици по някакъв начин опорочават вота? - Организационни неуредици имаше сериозни на първия тур и аз очаквам днес драматично подобрение. Призовавам още веднъж хората, днес ще се гласува много по-лесно."
Ивайло Калфин: "Гласувам с надежда България, както и на първия тур, България да върви напред като европейска държава, да има самочувствие, достойнство, да има в дневния си ред това, което имат европейските страни, което означава корекция в приоритетите на парламента и правителството. Надявам се този тур наистина да бъде такъв, че избирателите да могат с гласа си да определят резултата от изборите."