Четиригодишно момиче изгоря при пожар в дома си в търговищкото село Вардун. Други две - момиче на 5 и момче на 3 години са спасени, съобщи БТА.
Четиригодишно момиче изгоря при пожар в дома си в търговищкото село Вардун. Други две - момиче на 5 и момче на 3 години са спасени, съобщи БТА.
Пожарът в къщата е възникнал около обяд. Изгорели са покривната конструкция, таванският гредоред и цялата покъщнина. Причината за инцидента е неправилно боравене с печка на твърдо гориво.
Децата били сами вкъщи. Родителите, които работят като пастири на селото, били извън дома. По данни на полицията семейството има общо пет деца. Двете по-големи по време на пожара били на училище.
Починалото дете е инвалид. Съседи спасяват другите две от огнените езици.
Пожарът е бил погасен от два противопожарни автомобила и един автомобил на група "Спасителна дейност" към пожарната в Търговище. По случая е образувано досъдебно производство.
Композиция с глаголическо „Слово“ се появи на плаж край Варна (СНИМКИ И ВИДЕО)
Президентът Йотова: Просветата и културата не са луксозни политики, а залог за развитие и просперитет
Кулминацията на честванията за 24 май в София беше пред Националната библиотека
"Около 70–80 човека сме само доброволците, а лайковете са стотици": Велико Търново призова за още доброволческа помощ