Хора с увреждания от цяла Варна чакат с часове, за да подадат заявление за получаване на безплатни винетни стикери. Нуждаещите се от целия град подават документите си не по райони, а на едно място - в служба "Социално подпомагане".
Хора с увреждания от цяла Варна чакат с часове, за да подадат заявление за получаване на безплатни винетни стикери. Нуждаещите се от целия град подават документите си не по райони, а на едно място - в служба "Социално подпомагане".
Подаването на заявленията започва от 1-ви декември и продължава през януари.
Опашките обаче не свършват, защото инвалидите веднъж се редят, за да подадат документите си, после, за да получат "безценните" винетки. Заявленията се обработват в няколко стаи, а хората, които получават безплатни стикери, са около 6 хиляди.
Илия Митов: "Значи стоиме и чакаме да получим празен формуляр. След като чаках половин час да ми го дадат и ми го дават при условие да отида някъде да го преснема, а този да го върна, защото те нямали оригинали, които да дадат на други хора."
Освен от дългото чакане, хората недоволстват и заради липсата на информация кой къде трябва да подаде документите си. 15-минутната почивката на служителите в 10 часа също изнервя хората, за които не са осигурени места за сядане.
Румяна Динева: "Ето аз 3 пъти ще идвам, защото ми искат гражданска отговорност, което не виждам защо им трябва. Това е за да ни връщат нас, сакатите, да ни откажат да ползваме работи от държавата, които ни се полагат."
Хората с увреждания искат подаването на документите и получаването на стикерите да става по едно и също време, за да не се чака два пъти.
До края на годината дирекция "Социално подпомагане" ще се премести в по-голяма сграда, но инвалидите от целия град пак ще се стичат на едно място. Дали ще се стопят опашките не се знае. Дано поне за чакащите да има повече удобства.
Атанас Пеканов за ПВУ: Тази година трябва да заявим разходи 6 пъти повече, отколкото са направени в последните 5 години
Костадин Костадинов: Нашата позиция за "Лукойл" не се е променила, държавата не трябва да се намесва в частни фирми
Илияна Йотова проведе среща с олимпийските ни медалисти по природни науки и техните ръководители
Румен Радев с остри критики към прокуратурата: Разследвания за корупция се възпрепятстват
Политически реакции след отказа на Илияна Йотова да наложи вето на Бюджет 2026
Левски преодоля румънската буря по пътя към третия кръг в Шампионската лига