Вицепрезидентът Маргарита Попова заяви в "Панорама" на БНТ, че помилването е акт на милост, дадено на държавния глава и това е възможност за президенството да допринесе много за духовното единение на нацията. Работата по помилванията вече е започнала чрез създаването на комисия и изработване на контретни правила и ръководни начала, по които това ще се случва, твърди Попова.
Вицепрезидентът Маргарита Попова заяви в "Панорама" на БНТ, че помилването е акт на милост, дадено на държавния глава и това е възможност за президенството да допринесе много за духовното единение на нацията. Работата по помилванията вече е започнала чрез създаването на комисия, изработване на контретни правила и ръководни начала, по които това ще се случва, твърди Попова.
Попова не се отказва от гражданската си позиция, въпреки постa, който заема.
Маргарита Попова, вицепрезидент на България: - Важно е да мога да обясня, защо съм готова да застана понякога и срещу общественото мнение при помилването... Не винаги мнозинството е гаранция за справедливост.
Категоричната позиция на вицепремиера е, че не може да изпълни искането - някои категории престъпления от Назателния кодекс да бъдат изключени от възможност за помилване. "Всяка човешка съдба е конкретен случай, при помилването се търси изключителност. Така че във всяка категория, за всеки вид престъпление, ще се търси изключителността, свързана с човешки ценности и добродетели", заявява Попова.
Повече за другите теми от разговора с вицепрезидента Маргарита Попова вижте във видеото.
Поройни дъждове заляха Бачково: Затворени улици и свлачища по пътя Асеновград - Смолян
С фалшиви снимки и преразказани репортажи на БНТ: Мним инфлуенсър събира пари във Фейсбук
Наркотикът на изнасилвачите: Дрогата е без мирис и вкус и с тежки последици за здравето
Случаят с увисналото дете от 8-ия етаж в Ямбол: Родителите съжаляват и ще се борят децата им да не бъдат отнети
Бурята „Ерминио“ в Гърция: Бедствието взе жертва и наводни домове и пътища