Предстоящите промени във водния сектор у нас ще бъдат обсъдени в рамките на шестото издание на международното изложение „Вода София 2012". Организатор на дискусията е Българската асоциация по водите.
Предстоящите промени във водния сектор у нас ще бъдат обсъдени в рамките на шестото издание на международното изложение „Вода София 2012". Организатор на дискусията е Българската асоциация по водите.
На нея ще бъдат представени и последните предложения за изменения в Закона за водите. След наводнението в село Бисер общините трябваше да изберат оператор, който да поема експлоатацията и поддръжката на общинските язовири, в срок до 3 месеца.
За водоемите, които останат без стопанин, решение ще взима МС. И още, контролът за техническото състояние и безопасност на всички язовири се възлага на министъра на икономиката, енергетиката и туризма.
При неизпълнение на предписания той може да забрани ползването или достъпа до язовирите. Предвидените глоби са от 1 000 до 20 000 лв.
Бойко Рашков за полетите на Пеевски: Компетентните органи да направят проверки
Премиерът Радев: С бюджета за 2027 г. се очаква намаляване на дефицита и заемите
Румен Радев се срещна с представител на Съвета на Европа за правата на човека
„Възраждане“ сигнализира за незаконна продукция с участието на столично училище
Погребението на Хаменей: Очакват се между 15 и 20 млн. поклонници в първите три дни (СНИМКИ)