ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Проверки на електропастирите срещу мечки

bnt avatar logo от Величка Петкова
A+ A-
Чете се за: 00:35 мин.
У нас

Екоминистерството ще конфискува електропастири електропастири, аконе бъдат монтирани до две седмици. Това стана ясно при внезапна проверка на експерти в Смолянски регион, където най-често има сигнали за нанесени от мечки щети.

проверки електропастирите мечки

Екоминистерството ще конфискува електропастири електропастири, ако
не бъдат монтирани до две седмици. Това стана ясно при внезапна проверка на експерти в Смолянски регион, където най-често има сигнали за нанесени от мечки щети.

90 съоръжения е раздало безвъзмездно екоминистерството от началото на
годината, 15 нехайни стопани вече трети месец не си правят труда да ги
монтират, констатираха проверяващите.

Руслан Сербезов - експерт в МОСВ: - Вече има щети на тези стопани,
които сме им дали електропастири, в Стърница де факто вече не изплащаме на тези стопани щетите, тъй като на тях сме им дали електропастири, а те не са ги монтирали. Няма да ги оставим тези стопани, ще правим проверките, докато най-после тези хора монтират тези електропастири. Ако не стане, ще ги приберем и ще ги дадем на други хора.

57 души чакат, за да получат от съоръженията, които са най-ефективната защита на стопанствата от мечи нападения, казаха още експертите.
Екоминистерството до момента е изплатило около 25 000 лева за нанесени щети, като процедурата е опростена и хората си получават парите до 20 дни.

ТОП 24

Най-четени

Product image
Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
Абонирай ме за най-важните новини?